Keksa me çokollatë

Keksa me çokollatë

Përbërësit

250 gr gjalpë ose margarinë
2 gota te çajit sheqer pluhur
1 gote te çajit vaj vegjetal
1 Pluhur pjekje
Për ti zhytur
2 çokollatë e shkrirë

Keksa me çokollatë

Hapat

1

İ hedhim të gjithë përbëresit njerën me tjetrën dhe i perziejme. Nga glazura e përgatitur ndajmë copa të vogla, dhe i shtypim me pirun.

2

İ vëmë në furrë për pjekje në 15 minuta. Pasi të pjeken i marrim nga furra dhe i zhytim në çokollatë.

3

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje