Keksa

Keksa

Përbërësit

250 gr gjalpë
1 gote vaj vegjetal
5 luge te gjelles sheqer pluhur
1 filxhan susam
4 gota miell
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
Permbi
sheqer pluhur

Keksa

Hapat

1

Ne nje tigan te vogel fergoni pak susamin.

2

Perzieni te gjithe perberesit dhe perfitoni nje brume te bute.

3

Jepni formen e deshiruar, vendosni ne letren e pjekjes.

4

Ne temperature 170 grade celsius le te pjeken.

5

Pas pjekjes ia hedhni sheqer pluhurin.

6

Ju befte mire!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje