Kek pa sheqer dhe miell

Kek pa sheqer dhe miell

Përbërësit

2 vezë
1,5 gote badema
1 gote lajthia
1 gote qumësht
10 kajsi
10 Fiq
1 Pluhur pjekje
1 limon nerende
1 luge te çajit kanellë
1 luge te gjelles kakao

Kek pa sheqer dhe miell

Hapat

1

Kajsiave dhe fiqave ia largoni bishtat dhe i vendosni në një enë me ujë për pritje.

2

Bademat dhe lajthiat i vendosni në blendar për grirje, vezët, qumështin dhe limonin nerende e tundeni në një enë.

3

Kajsiave dhe fiqave ia largoni ujin dhe i preni në copa të vogla, të gjithë përbërësit i vendosni në një enë dhe i përzieni mirë.

4

Glazurën e përgatitur e vendosni në letrat e muffint dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 20-25 minuta.

5

Kekat pa miell dhe sheqer duhet të shërbehen të ngrohta.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje