Kek mermeri

Kek mermeri

Përbërësit

4 vezë
1,5 gotë sheqer
1 gotë qumësht i vakët
gjysmë gote vaj
3 lugë të gjellës kakao
miell
1 Pluhur pjekje
1 vanilje

Kek mermeri

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin përzieni në një enë me mikser, pastaj ia shtoni vajin, qumështin, miellin, pluhur pjekjën, vaniljën.

2

Glazurën e ndajmë në dy pjesë, njërës pjesë ia derdhni 2 lugë të gjellës kakao ndërsa tjetrës 2 lugë të gjellës qumësht.

3

Glazurën e kekut e derdhim në enën e pjekjës dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje