Kek me portokall

Kek me portokall

Përbërësit

4 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë të çajit vaj
Gjysmë gote të çajit qumësht
3 lugë të gjellës miell
400 gr nisheste
1 Pluhur pjekje
1 portokall nerende

Kek me portokall

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin i tundëni rreth 5 minuta, ia shtoni përbërësit e tjerë dhe së fundmi portokallin nerende.

2

Enën e pjekjës e lyeni me miell dhe në të e derdhni glazurën, kekun e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius për 20-25 minuta.

3

Pas pjekjës e mbuloni më një leckë të kuzhinës derisa ti kalon ngrohtësia e parë.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje