Kek me patate

Kek me patate

Përbërësit

4 vezë
1 gote jogurt
gjysme gote vaj
1,5 gota miell
1 luge të çajit kripë
1 Pluhur pjekje
2 patate
1 qepë
Biber i zi
kripë
djathë
Përmbi
susam

Kek me patate

Hapat

1

Vezët tundeni mirë pastaj ia shtoni vajin, jogurtin, kripën, pluhur pjekjën dhe miellin.

2

Patatet i preni në copa të vogla së bashku me qepën, djathin e shtypëni me pirun.

3

Të gjithë përbërësit i përzieni në një enë dhe i derdhni në enën e pjekjës për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje