Kek me manafera

Kek me manafera

Përbërësit

3 vezë
1 gote manaferra
1 gote qumësht
gjysme gote vaj vegjetal
1 gote arra
1 luge te gjelles kanellë
2 gota miell
1 Pluhur pjekje
1 sheqer pluhur

Kek me manafera

Hapat

1

Vezët, sheqer pluhurin dhe manaferat përzieni mirë njërën me tjetrën.

2

Pas përzierjës së nevojshme ia shtoni përbërësit e tjerë dhe e vazhdoni përzierjën.

3

Glazurën e përgatitur e derdhni në enën e pjekjës të lyer me vaj.

4

Furrën e ndezeni në temperaturë 200 gradë celsius dhe e vëni kekun e përgatitur në pjekje për 10 minuta në atë temperaturë.

5

Pastaj e ulni temperaturën dhe në 175 gradë celsius dhe e pjekëni rreth 20 minuta.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje