Kek me mak dhe limon

Kek me mak dhe limon

Përbërësit

100 gr gjalpë
3 vezë
3/4 gota sheqer
1 gote miell
1 gote badema
1 limon
1 Pluhur pjekje
3 lugë të gjellës qumësht
3 lugë të gjellës mak
Përmbi
4 lugë të gjellës sheqer
1 lëng limoni

Kek me mak dhe limon

Hapat

1

Gjalpin dhe sheqerin e derdhni në një enë të thellë dhe e përzieni, pastaj ia shtoni vezët, limonin e preni në copa të holla dhe ia shtoni glazurës.

2

Bademat, qumështin dhe makun ia shtoni përzierjës, së fundmi ia bashkangjisni miellin dhe pluhur pjekjën.

3

Enën e pjekjës e lyeni me miell dhe në to e derdhni glazurën e kekut të cilën e pjekëni në temperaturë 180 gradë celsius për 40 minuta.

4

Sheqerin dhe lëngun e limonit e derdhni në një enë dhe e vendosni në zjarrë në temperaturë të ultë.

5

Kekut të pjekur i bëni disa vrima me pirun dhe në ato vrima dhe përmbi filloni t’ia derdhni lëngun e limonit.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje