Kek me lëvore të limonit

Kek me lëvore të limonit

Përbërësit

3 vezë
2 filxhana sheqer
1 filxhan vaj
1 filxhan qumësht
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
3,5 gota miell
1 lëvore limoni

Kek me lëvore të limonit

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin i rrahni rreth 5 minuta, pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë.

2

Lëvorën e limonit e preni në copa shumë të imta dhe ia shtoni glazurës, enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe pak miell.

3

Enën e pjekjës e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 160 gradë celsius.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje