Kek me karrotë

Kek me karrotë

Përbërësit

4 vezë
2 gota sheqer
1 gotë vaj
1 gotë ujë
2 lugë jogurt
1 karrotë
1 lugë të gjellës kanellë
3 gota miell
1 Pluhur pjekje

Kek me karrotë

Hapat

1

Karrotën e bëmë nerende, vezët dhe sheqerin i tundim në një enë.

2

Pastaj ia shtojmë përbërësit e tjerë, enën e pjekjës e lyejmë me vaj dhe në të e derdhim glazurën e përgatitur.

3

Kekun e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius rreth 30 minuta.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje