Kek me kakao

Kek me kakao

Përbërësit

3 vezë
gjysme gote vaj vegjetal
gjysme gote gjalpë e shkrirë
1.5 gota sheqer
1 gote qumësht
2 luge te gjelles kakao
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
1 luge te cajit karbonat
1 luge te gjelles ujë limoni
3 gota miell

Kek me kakao

Hapat

1

Ne nje ene i vendosim sheqerin dhe vezet, pastaj iu shtohet qumeshti, vaji vegjetal , gjalpi i shkrire, mielli, karbonati ,pluhur pjekja, vanilja.

2

Permbi karbonat i hidhni ujin e limonit dhe e perziejme.

3

Nga glazura e kekut e ndajme nje pjese, pjeses se ndare i shtojme kakaon dhe e perziejme.

4

Tepsine e lyejme me vaj dhe e vendosim pjesen e glazures se pare pastaj ia shtojme ate me kakao.

5

Ne temperature 180 grade celsius per 20 minuta e bejme pjekjen.

6

Ju befte mire!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje