Kek me kakao dhe portokall

Kek me kakao dhe portokall

Përbërësit

3 vezë
1 gote qumësht
3 luge te gjellës kakao
gjysme gote vaj vegjetal
2 Pluhur pjekje
lëkurë portokalli
2.5 gota miell
Përmbi
40 gr çokollatë

Kek me kakao dhe portokall

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin i përziejmë mirë me mikser.

2

Ia shtojmë qumështin dhe vajin vegjetal, lëkuren e portokallit, kakaon, miellin dhe pluhur pjekjen.

3

I përziejmë rreth 7 minuta, copëzat e çokollatës i shkrijmë në zjarr me pak ujë.

4

Kekun e vëmë në pjekje, pas pjekjes ia derdhim çokollatën e përgatitur.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje