Kek me kakao

Kek me kakao

Përbërësit

3 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë qumësht
3/4 gota vaj vegjetal
4 gota të çajit miell
3 lugë të gjellës kakao
1 Pluhur pjekje
gjysme gote të çajit karbonat
1 vanilje

Kek me kakao

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin i derdhni në një enë të thellë dhe i përzieni rreth 5 minuta.

2

Pastaj ia shtoni qumështin, vajin dhe përbërësit e tjerë dhe i përzieni.

3

Enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe miell, në të e derdhni glazurën e përgatitur të cilën e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje