Kek me kafe

Kek me kafe

Përbërësit

1 Tako te gatshme
2 lugë të gjellës kakao
1 gotë kafe
2 lugë të gjellës sheqer i kaftë.
1 gotë shllag krem

Kek me kafe

Hapat

1

Furrën ndezeni në temperaturë 180 gradë celsius.

2

Të gjithë përbërësit e kremit i derdhni në një enë dhe i përzieni.

3

Takon ose pjesës së gatshmë të tortës përmbi ia vendosni përzierjën e kremit.

4

Kekun e përgatitur e vendosni në frigorifer për ftohje të qëndroj rreth 3 orë.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje