Kek me fiqa

Kek me fiqa

Përbërësit

2 vezë
1 gotë sheqer pluhur
1 gotë të çajit qumësht
1 gotë të çajit vaj
gjysmë Pluhur pjekje
3 gota miell
Fiq
arra
lajthia

Kek me fiqa

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin tundeni rreth 5 minuta, ia shtoni qumështin dhe vajin e vazhdoni përzierjën.

2

Pastaj ia shtoni miellin, pluhur pjekjën, glazurën e derdhni në enën e pjekjës.

3

Përmbi ia vendosni fiqat, arrat dhe lajthit, kekun e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius derisa të skuqet.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje