Kek me çokollatë dhe banane

Kek me çokollatë dhe banane

Përbërësit

3 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë të çajit vaj
gjysmë gote qumësht
2 gota miell
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
4 banane
gjysmë gote arra
Përmbi
1 Krem
3 çokollatë
banane

Kek me çokollatë dhe banane

Hapat

1

Të gjithë përbërësit i përziejmë në një enë, bananet i shtypim në një enë pastaj ia shtojme glazurës.

2

Glazurën e derdhim tek ena e pjekjës, ku kekun e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

3

Pas pjekjës kekut i bëmë disa vrima, ia derdhim çokollatën e shkrirë dhe bananet.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje