0 0
Kek me arra

Kek me arra

  • Mesatare

Përbërësit

3 vezë
1gote qumësht
1gote gjalpë
2gota miell
1gote sheqer
1 pluhur për ëmbëlsira
1filxhan arra te qerruara dhe te shtypura

Ruajeni kete recetë

Ju duhet te Kyqeni apo regjistrohuni qe te shtoni apo te fshini recetat tuaja te preferuara

Kek me arra

  • Mesatare

Hapat

1

Ne nje ene te thelle rrahim vezet me sheqerin, pastaj shtojme me rradhe gjithe perberesit e tjere duke perzier mire dhe ne fund shtojme miellin e situr dhe te perzier me pluhurin per embelsira.Rrahim me qellim qe te mos formohen kokrriza dhe kur eshte gati bashkojme edhe arrat.

2

Lyejme formen e tortes me gjalpe dhe e pudrosim me miell. Hedhim ne te brumin e kekut dhe futim ne furre te paranxehur te piqet ne temp 180°.

Ruajeni kete recetë

Ju duhet te Kyqeni apo regjistrohuni qe te shtoni apo te fshini recetat tuaja te preferuara

Loading...

Vlerso Receten

Vlersimet e Recetes

Nuk ka vleresim për këtë recetë ende