Katrorka të bardha

Katrorka të bardha

Përbërësit

1 gote (250ml) kos
1 gote qumësht
1 gote vaj
1 gote kokos
1 sheqer vanilje
2 gota sheqer
2 gota miell
½ pluhur për pjekje
100 gr lajthia ose bajame

Katrorka të bardha

Hapat

1

Te gjithe perbersit perzihne se bashkeu dhe qesim ne kallep 35x25 te lyer dhe permillur.

2

Pjekim ne 180 grade per 30 minuta hde pasi te ftohet presim ne katrorka.

3

Ne secilen katrore qesim nga nje lajthi ose bajame sipas deshires.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje