Japrak me gjethe rrushi

Japrak me gjethe rrushi

Përbërësit

gjethe rrush
një gotë uji oriz
½ kg qepe te njoma
2 tufa nenexhik
piper i zi
spinaq dhe lakra të tjera
5 copë hudhëra të njoma

Japrak me gjethe rrushi

Hapat

1

Gjetet e rrushit i ziejmë derisa të marrin valë.

2

Më pas i lëmë të kullojnë.

3

Grijmë qepët e njoma dhe i vendosim për t’u skuqur.

4

Më pas i hedhim erëzat dhe spinaqin( lakrat e tjera) dhe i trazojmë.

5

Në fund shtojmë orizin dhe i përziejmë mirë.

6

Do t’i hedhim masës që përgatitëm një gotë ujë që orizi të ziejë.

7

E heqim nga zjarri dhe e lëmë masën të ftohet pak dhe fillojmë që t’i mbledhim një nga një me gjethet e rrushit.

8

Mbasi i kemi mbaruar procesin e mbledhjes i vendosim në një tenxhere ku do të shtojmë pak ujë dhe vaj ulliri.

9

Pasi kemi mbaruar me shtrirjen e japrakëve i vendosim sipër një pjatë të rëndë.

10

Zjarri duhet të jetë në temperaturë të ulët në mënyrë që japrakët të zien ngadalë.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje