Gurabija të Nënës

Gurabija të Nënës

Përbërësit

3 vezë
2 gota sheqer
1 gote qumësht
1 gote vaj vegjetal
1 gote jogurt
2 portokall te grire
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
6 gota miell

Gurabija të Nënës

Hapat

1

Vezët, sheqerin, qumështin, jogurtin e derdhim në një enë të thelle dhe i përziejmë.

2

Miellin fillojmë ta shtojmë dale nga dalë dhe e përziejmë me dorë, ia formën gurabijeve.

3

Pastaj i zhytem në sheqer, i lyejmë me vaj vegjetal dhe i vendosim në letrën e pjekjes.

4

Në temperature 160 gradë celsius i pjekim.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje