Gurabija të miellit

Gurabija të miellit

Përbërësit

200 gr gjalpë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 gotë të çajit sheqer pluhur
3 lugë të gjellës nisheste
4 gota miell

Gurabija të miellit

Hapat

1

İ përzieni të gjithë përbërësit dhe përfitoni një brumë të butë, gurabijave filloni ti jepni formën e dëshiruar.

2

Përmbi mund t’ia vendosni bademin ose lajthinë dhe i rëndisni në tepsi e lyer me vaj.

3

Tepsinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius për 15-20 minuta i pjekëni derisa të skuqen.

4

Pas pjekjës përmbi i hidhni sheqer pluhur.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje