Gurabija me tre përbërës

Gurabija me tre përbërës

Përbërësit

250 gr gjalpë e shkrirë ose margarin
1 gote sheqer pluhur
miell

Gurabija me tre përbërës

Hapat

1

Shkrine gjalpin ose margarinën pastaj ia shtoni sheqer pluhurin dhe i përzieni.

2

Miellin ia bashkangjisni dalë nga dalë dhe filloni ta ngjeshëni brumin.

3

Brumin e përgatitur e shtrini në një drasë, e ndani në tri pjesë dhe me ndihmë të pirunit i jepni formën, prej naltë deri poshtë.

4

Pastaj i preni në copa të vogla, i derdhni sheqer pluhurin përmbi dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje