Gurabija me susam dhe lajthi

Gurabija me susam dhe lajthi

Përbërësit

250 gr gjalpë ose margarinë
2 vezë
gjysmë gote të çajit sheqer
1 gotë lajthia
2 lugë të gjellës uthull
3 lugë të gjellës vaj
1 lugë kripë
1 Pluhur pjekje
4 gota miell
1 tas susam

Gurabija me susam dhe lajthi

Hapat

1

Vezët, vajin vegjetal, uthëllën derdhni në një enë dhe përzieni.

2

Përzierjës ia shtoni lajthitë, sheqerin, kripën, miellin, pluhur pjekjën dhe do ta përfitoni një brumë të butë.

3

Nga brumi i përgatitur, ndani copa të vogla dhe ia japni formën e rrumbullakët.

4

Gurabijat e formuara i zhytëni në të bardhët e vezës, pastaj në susam dhe i rëndisni letrën e pjekjës.

5

Gurabijat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsiuıs.

6

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje