Gurabija me nisheste

Gurabija me nisheste

Përbërësit

125 gr margarinë ose vaj
1,5 gote te çajit sheqer pluhur
2 vezë
1 luge te gjelles Pluhur pjekje
1 vanilje
500 gr nisheste

Gurabija me nisheste

Hapat

1

Filimishtë në një enë e derdhin margarinën ( ose vajin), sheqer pluhurin, vaniljën, dhe vezët i përziejmë më dorë.

2

Pastaj fillojmë tia shtojme nishestën dalë nga dalë dhe e vazhdojmë përzierjën.

3

Glazurën e përgatitur e ndajmë në copa të vogla duke ia japur formën e rrumbullakët dhe i vendosim në letrën e pjekjës të cilën e vendosim mbi tepsi.

4

Tepsinë e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius për 13-15 minuta ose deri kur fillojnë të qahen.

5

Pas pjekjës gurabijave i hidhni sheqer pluhur.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje