Gurabija me mollë

Gurabija me mollë

Përbërësit

1 margarinë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 gotë të çajit sheqer pluhur
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
miell
Përbërësit e brendshëm
molle
sheqer pluhur
kanellë

Gurabija me mollë

Hapat

1

Mollat i premë në copa të vogla, i fërgojmë në një tigan së bashku me kanellë dhe sheqer (rreth 3 min).

2

Të gjithë përbërësit e brumit i derdhni në një enë të thellë, ia japni formën gurabijave dhe ia vendosni mollat.

3

Gurabijat i rëndisni në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius, pas pjekjës i lyeni me sheqer pluhur.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje