Gurabija me mak

Gurabija me mak

Përbërësit

125 gr gjalpë
1 vezë
1/2 gote te çajit vaj
3 lugë të gjellës sheqer pluhur
1 gote nisheste
2 gota miell
1/2 Pluhur pjekje
Përmbi
1 vezë
1 gote mak
12 copa arra

Gurabija me mak

Hapat

1

Në një enë të thellë e vendosni gjalpin dhe e shkrini pastaj ia shtoni vezën dhe vajin.

2

Pluhur sheqerin, miellin, nishestën, pluhur pjekjën e përzieni dhe e bëni në formë të rrumbullakët.

3

Gurabijat e formuara i vendosni në frigorifer të qëndrojnë rreth 30 minuta, pas pritjës së nevojshem i zhytim në vezë dhe mak.

4

Pastaj gurabijat i rëndisim në tepsi për pjekje rreth 12-15 në temperaturë 180 gradë celsius.

5

Pas pjekjës ia vendosni nga një arrë.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje