Gurabija me limon

Gurabija me limon

Përbërësit

1 vezë
2,5 gota miell
175 gr gjalpë
1 gote sheqer pluhur
1 lugë të gjellës lëkurë limoni
1 lugë të gjellës lëng limoni
1,5 lugë të gjellës mak
1,5 lugë të gjellës vanilje
1 Pluhur pjekje
1/2 gote te çajit kripë

Gurabija me limon

Hapat

1

Në një enë të thellë e derdhni gjalpin dhe e përzieni me mikser pastaj ia shtoni sheqer pluhurin, vezën, lëngun e limonit, lëvorën e limonit dhe makun e përzieni mirë.

2

Vaniljën, pluhur pjekjën ia shtoni glazurës dhe së fundmi miellin.

3

Do ta përfitoni një brumë të butë i cili nuk ngjitet( nëse ngjitet atëher i shtoni miell).

4

Brumin e përgatitur e vendosni në një letër streç dhe e vendosni në frigorifer të qëndroj rreth 1 orë.

5

Pas pritjës së nevojshme brumin e ndajmë në copa të vogla, ia japim formën dhe i rëndisim në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 10-12 minuta.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje