Gurabija me limon

Gurabija me limon

Përbërësit

gjysmë gote e çajit vaj vegjetal
1 gotë të çajit sheqer pluhur
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
2 vezë
gjysmë lëng limoni
2 lëvore limoni
3 gota miell

Gurabija me limon

Hapat

1

Të gjithë përbërësit i përzieni në një enë, do ta përfitoni një brumë të butë.

2

Gurabijave ia japni formën dhe sheqer pluhurin e derdhni në një enë, në të i zhytëni gurabijat pastaj i rëndisni në tepsi.

3

Tepsinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 15 minuta.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje