Gurabija me fruta të thatë

Gurabija me fruta të thatë

Përbërësit

3 gota miell
150 gr gjalpë
2 lugë të gjellës nisheste
2 vezë
1 gotë sheqer pluhur
1 limon nerende
fruta të thatë

Gurabija me fruta të thatë

Hapat

1

Miellin dhe sheqer pluhurin e vendosni në një enë dhe e përzieni.

2

Ia shtoni vezën, gjalpin dhe përbërësit e tjerë, e përziejmë e gjithë glazurën.

3

Brumin e vendosni në tryezë dhe përmbi ia vendosni frutat e thatë, nga glazura ndajmë copa të vogla.

4

Gurabijat i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 20 minuta.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje