Gurabija me badema

Gurabija me badema

Përbërësit

125 gr gjalpë
1 gote te çajit vaj vegjetal
1 vezë
1 gote sheqer pluhur
2 luge te gjelles kakao
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
3,5 gota miell
Përmbi
badema

Gurabija me badema

Hapat

1

Gjalpin e derdhni në një së bashku më përbërësit e tjerë të lëngshëm, pastaj ia shtojmë kakaon, vaniljën, pluhur pjekjën dhe miellin ia derdhni me kujdes.

2

Do të përfitoni një brumë të butë, brumin e vendosni në frigorifer për pritje rreth 30 minuta.

3

Pas pritjës merrni nga brumi dhe formoni gurabija të rrumbullakëta, përmbi ia vendosim disa badema të prerë.

4

Gurabijat i vendosni në tepsinë e lyer me vaj dhe i vendosni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 10-15 minuta.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje