Gurabija lule

Gurabija lule

Përbërësit

200 gr gjalpë ose margarine
1 gotë sheqer
1 vezë
1 vanilje
1 lugë të çajit pluhur sheqer
3 gota miell
1 lugë të gjellës kafe

Gurabija lule

Hapat

1

Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë të thellë dhe i përzieni mirë.

2

E përfitoni një brumë të butë, brumin e ndani në dy pjesë, njërës pjesë të brumit ia shtoni kafën dhe e përzieni.

3

6 rrumbullaka të brumit me kafe i bashkoni në një rrumbullaket dhe në midis ia vendosni një copë të vogël nga brumi i bardhë, gurabijat i shtypëni më pirun.

4

Gurabijat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje