Gurabija koko

Gurabija koko

Përbërësit

125 gr gjalpë e shkrirë ose margarin
1 gote te çajit vaj vegjetal
2 luge te gjelles uthull
7 luge te gjelles sheqer pluhur
1 te bardha te vezes
1 vanilje
4 gota miell
Përmbi
80 gr çokollatë

Gurabija koko

Hapat

1

Gjalpin, sheqer pluhurin, uthullën, të bardhët e vezës, vajin vegjetal e derdhni në një enë të thellë dhe përzieni mirë.

2

Pastaj ia shtoni miellin, vaniljën dhe e gatuani brumin, do të përfitoni një brumë të butë.

3

Nga brumi ndani copa të vogla ia jepni formën e rrumbullaket dhe i rëndisni në tepsi, i vëni në furrë për pjekjë në temperaturë 170-180 gradë celsius.

4

Pasi të pjekën gurabijat i lëni për ftohje, pas ftohjës i derdhni përmbi çokollatë të shkrirë.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje