Gurabija dy ngjyrëshe

Gurabija dy ngjyrëshe

Përbërësit

150 gr gjalpë
gjysme gote vaj vegjetal
gjysme gote sheqer pluhur
1 gote jogurt
1 vezë
1 Pluhur pjekje
miell
3 luge te gjelles kakao
Përbërësit e kokosit
2 vezë
1 gote kokos
3 luge te gjelles sheqer pluhur
Përbërësit e mollës
3 molla
1 luge te gjelles kanellë
3 luge te gjelles sheqer

Gurabija dy ngjyrëshe

Hapat

1

I përzieni të gjithë përbërësit dhe përfitoni një brumë të bute.

2

Brumin e ndajmë në dy pjese, njërës i vendoset kakao dhe nga kjo glazurë përfitojmë dy bruma me kakao.

3

Brumin e shtrijmë dhe ia jepni formën e dëshiruar duke ia vendosur përbërësit e mollës.

4

Në temperaturë 180 grade celsius i pjekeni, pas daljes nga furra i hidhni sheqer pluhur.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje