Gjizë me speca

Gjizë me speca

Përbërësit

0.5kg gjizë
0.5kg speca
1deciliter vaj
2 vezë
2-4 thelbë hudhër
kripë

Gjizë me speca

Hapat

1

Specat e pjekur e të qëruar i fërgojmë në vaj dhe i heqim nga tigani.

2

Në yndyrën ku i kemi fërguar specat, hedhim gjysmë luge të reçelit biber të kuq, pastaj e shtojmë gjizën e përzier me vezët, kripën dhe hudrën.

3

Gjizën e lëmë të vlojë për afër 10 min.

4

pastaj e largojmë nga zjarri dhe sipër ia hedhim specat e fërguar.

5

Gjiza me speca servohet e nxehtë.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje