Gjevrek pak më ndryshe

Gjevrek pak më ndryshe

Përbërësit

200 gr patate
1 vezë
500 gr miell
1 gote qumësht
1 Pluhur pjekje
1 luge te çajit kripë
200 gr djathë

Gjevrek pak më ndryshe

Hapat

1

Në një enë e derdhim miellin, kripën, pluhur pjekjën, qumështin dhe vezë.

2

Patatet i ziejmë dhe pas zierjës ato i shtypim dhe ia bashkangjesim glazurës, të gjithë glazurën e përziejmë së bashku.

3

Glazurën e shtrimë në formë të shiritit pastaj ia japni formën e gjevrekut.

4

E fërgoni në tigan me pak vaj.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje