File pule me kërpudha

File pule me kërpudha

Përbërësit

4 mish i bardhe pule
2 lugë të gjellës vaj
5-6 kërpudha
2 lugë të gjellës qumësht
1 lugë kripë
1 lugë Biber i zi
1/4 tas koper

File pule me kërpudha

Hapat

1

Pulën vendosni në një pjatë duke ia derdhni përmbi qumështin, vajin, kripën, biber e zi.

2

Pjatën me pulë vendosni në frigorifer të qëndroj rreth 1-2 orë, kërpudhat preni në copa të vogla dhe fërgoni në tigan.

3

Në të njejtin tigan fërgoni mishin e pulës në të dy anët, pulën e shërbeni me kërpudha dhe koper.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje