Ëmbëlsirë me lajthi dhe çokollatë

Ëmbëlsirë me lajthi dhe çokollatë

Përbërësit

3 vezë
1 gotë sheqer
gjysme gote qumësht
1 gotë vaj
1 gotë të çajit lajthia
1 gotë të çajit çokollatë copëza
2 lugë të gjellës kakao
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
miell

Ëmbëlsirë me lajthi dhe çokollatë

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin tundëni në një enë, pastaj ia shtoni qumështin e vakët dhe vajin.

2

Përzierjën ia shtoni miellin, pluhur pjekjën dhe vaniljën.

3

Brumin e ndani në dy pjesë, njërës pjesë ia shtoni kakaon me lajthi ndërsa tjetrës copëzat e çokollatën.

4

Fillimishtë e derdhni pjesën me lajthi në enën e pjekjës pastja përmbi ia derdhni pjesën me copëza të çokollatës.

5

Enën e pjekjës e vëni në furrë për pjekje rreth 30 minuta.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje