Ëmbëlsirë me krem

Ëmbëlsirë me krem

Përbërësit

4 vezë
1 gote e gjysme sheqer
1 gote vaj vegjetal
1 gote e gjysme qumësht
2 Pluhur pjekje
1 vanilje
3 luge te gjelles kakao
çokollatë
Për krem
3 gota qumësht
3 luge te gjelles sheqer
1 luge te gjelles miell
1 luge te gjelles nisheste
1 vezë
Permbi
1 gote qumësht me krem shllag

Ëmbëlsirë me krem

Hapat

1

Vezet dhe sheqerin e përziejme në një enë derisa të fitojmë një krem, pastaj ia shtojmë përbërësit e glazurës.

2

E vendosim për pjekje në temperaturë 170-180 gradë celsius. Përbërësit e kremit i përziejmë dhe i vëmë në zjarr.

3

Tortës së pjekur iu largohët pjesa e midiste dhe iu derdhet kremi. Ndërsa përmbi e lyeni me krem shllag dhe kokos.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje