Dyner me pulë dhe patate

Dyner me pulë dhe patate

Përbërësit

5 petë
1 gote patate te ziera
1 gote gjoks pule te zier
1/2 qepë
1/2 spec i kuq
5 luge te gjelles djathë
1/2 gote jogurt
1 luge te çajit kripë
3 luge te gjelles sos

Dyner me pulë dhe patate

Hapat

1

Në një enë të thellë përveç petëve të gjithë përbërësit e tjerë i derdhni dhe përzieni me njëri tjetrin.

2

İ shtrini petët dhe në secilën petë e lyeni me glazurë, petët i vendosni në frigorifer të qëndrojnë rreth 20-30 minuta.

3

Pas qëndrimit të mjaftueshëm ne frigorifer i lyeni me sos dhe jogurt.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje