Dollma pa mish!

Dollma pa mish!

Përbërësit

1 gote oriz
1 qepë të grira
1 tas majdanoz
Biber i zi
kripë
koper
2 luge te gjelles uthull
gjysme gote ujë
gjysme gote vaj vegjetal
Përmbi sosi
gjysme gote te çajit vaj vegjetal
1 gote ujë

Dollma pa mish!

Hapat

1

Qepën e grirë, orizin e derdhim në tigan për fërgim pastaj ia bashkangjesim majdanozin biberin e zi, biberin e kuq, kripen, koperin, uthullen dhe gjysme gote të ujit.

2

Specat i pastrojmë mirë dhe ia vendosim glazurën e përgatitur, specat i rëndisim në tepsi.

3

İa derdhim sosin e përgatitur dhe në temperaturë 180 gradë celsius i pjekim.

4

Ju bëftë mirë!

Komento ose bëj një pyetje