Desert me mjedra

Desert me mjedra

Përbërësit

500 ml qumësht
2 luge sheqer
4-5 biskota
200 gr mjedra +1 luge sheqer

Desert me mjedra

Hapat

1

Perzijme pluhurin e pudinges me 100 ml qumesht te ftohet kurse qumeshtin tjeter dhe sheqerin e veme te vloje.

2

Shtojme pudingen e tretur posa te vloje qumeshti,perzijme derisa te trashet,dhe largojme nga zjarri.

3

Ne nje ene tjeter qesim mjedrat dhe sheqerin,rrisim temperature,dhe perzijme derisa te shkrihet sheqeri(sipas deshires mund te shtoni ½ luge nisheste derisa eshte masa e ftohet).

4

Perzijme dhe pasi lengu te shterroje pak largojme nga zjarri.

5

Ne enet e qelqit per pudinga,qesim nga pudinga vanilje(kjo mase mjafton per 4 ene).

6

Qesim nga nje biskote te thyer ne copeza ose mundet nga nje luge biskota te bluara,pastaj nga mjedrat e ziera.

7

Ftohim shpejte dhe servojme.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje