Cupcake me kakao dhe lajthi

Cupcake me kakao dhe lajthi

Përbërësit

3 vezë
1 gote sheqer pluhur
½ gota vaj vegjetal
½ gota qumësht
2 gota miell
2 luge te gjelles kakao
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
½ gota te çajit ujë
Përmbi
lajthia

Cupcake me kakao dhe lajthi

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin përzieni mirë, pastaj shtoni përbërësit e tjerë.

2

Glazurën përzieni me shpatull dhe vendosni në letrat e pjekjës.

3

Përmbi vendosni lajthite dhe vëne në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius për 35-40 minuta.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje