Corn dog

Corn dog

Përbërësit

1 vezë
20-25 Hot dog
shtaga
1 gote miell misri
1 gote miell
2 luge te gjelles sheqer
1 Pluhur pjekje
1 gote qumësht
1 luge te gjelles vaj vegjetal
pak kripë
Për ta fërguar
vaj vegjetal

Corn dog

Hapat

1

Vezët, sheqerin, qumështin, vajin derdhni në një enë dhe përzieni mirë.

2

Pastaj ia shtoni miell misrin, pluhur pjekjën, kripën dhe miellin e përzieni mirë.

3

Në një tigan ngrohni vajin, hot dogave ia vendosni nga një shtagë, i zhytëni në glazurën e përgatitur.

4

Pas zhytjës hot dogat i fërgoni në tiganin e ngrohur.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje