Byrek

Byrek

Përbërësit

12 pete milfoj
1 tas djathë
1 tas majdonoz te fresket

Byrek

Hapat

1

Milfojat i preme ne fije te gjata. 6 pete ner dhe 6 te tjera permbi.

2

Milfojat i vendosim me kujdes ne tepsi.

3

Ndersa permbi perzierjen e djathit me majdonozin.

4

6 pete te tjera ia vendosim permbi. I lyejme me veze dhe ne temperature 180 grade celsius e pjekim.

5

Preferohet te hahet menjeher, nese i ngrohim perseri nuk mund ta kene shijen e njejte.

6

Ju befte mire!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje