Byrek me spinaq

Byrek me spinaq

Përbërësit

1 kg petë
1 gote vaj
1 gote ujë
1/2 gota jogurt
1 kg spinaq
2 qepë

Byrek me spinaq

Hapat

1

Spinaqin e pastroni, qepët i ngrini në copa të vogla dhe e fërgoni në tigan me pak vaj.

2

Pastaj ia shtoni spinaqin me kripën dhe bibër e zi i fërgoni pak.

3

Petët i shtrini, dhe ia vendosni përzierjën e spinaqit dhe jogurtin, petët i bëni në formë të rolës dhe i vendosni në tepsi.

4

Petët përmbi i lyeni më të kuqët e vezës dhe susam, i pjekëni në temperaturë 185 gradë celsius.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje