Byrek me mish

Byrek me mish

Përbërësit

500 gr mish
2 qepë
1 luge te gjelles biber i zi
1 luge te gjelles Salce domate
gjysme gote te cajit vaj vegjetal
4 petë
1 tas ujë
1 gote miell misri
2 vezë

Byrek me mish

Hapat

1

Fillimisht qepen e premë në copa të vogla, e fërgojmë me mish në një tigan me vaj vegjetal, erëzat dhe salca iu shtohet.

2

Qepet e fërguara duhet të jete të yndyrshme për shkak qe petëve nuk do ti shtojmë vaj tjetër.

3

Petët i premë, me ndihme të brushës i lagim me ujë dhe ia vendosim glazurën e mishit.

4

Petet i bëjmë në forme të rolës, 2 vezët i tundim.

5

Fillimisht i zhytim në veze pastaj në miell misër dhe i rendisim në tepsi.

6

I pjekim deri sa të skuqen.

7

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje