Byrek gjyli

Byrek gjyli

Përbërësit

3 petë
djathë
Për sos
1 vezë
1 gotë të çajit qumësht
1 filxhan vaj vegjetal

Byrek gjyli

Hapat

1

Petët i preni në tre pjesësh, petët i lyeni me sos.

2

Petët i merrni nga skajet dhe në midis ia vendosni djathin pastaj ia jepni formën e gjylit.

3

Përmbi ia derdhni sosin e përgatitur dhe i rëndisni në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius, i pjekim derisa të skuqen.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje