Brokoli me perime

Brokoli me perime

Përbërësit

1 top brokoli
1 karrota
1 qepë
vaj vegjetal
kripë
jogurt me hudhër sipas deshires

Brokoli me perime

Hapat

1

Brokolin e preni ne copa te vogla dhe e zieni.

2

Qepet i preni dhe i fergoni ne vaj.

3

Karoten e preni ne copa te vogla.

4

Brokolit ia shtoni qepen, karoten dhe i hidhni pak kripe dhe zieni te gjitha ne nje tenxhere.

5

Sipas deshires mund ti shtoni permbi brokolive jogurt me hudher.

6

Ju befte mire!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje