Biskota me koper

Biskota me koper

Përbërësit

250 gr margarinë ose gjalpë
2 vezë
1 gotë të çajit vaj
2 lugë të gjellës sheqer pluhur
1 lugë kripë
1 Pluhur pjekje
1 tas koper

Biskota me koper

Hapat

1

Margarinën e shkrimë dhe e derdhim në një enë, ia shtojmë vajin, vezët dhe i përziejmë.

2

Pastaj ia shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë me rend, e përziejmë të gjithë glazurën mirë, në fund e përfitojmë një brumë të butë.

3

Brumin e shtrimë në tavolinë dhe fillojmë ti japim brumin formën e dëshiruar me ndihmë të ndonjë figure.

4

Biskotat e formuara i rëndisim në një tesi dhe i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa fillojmë të skuqen.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje