Biftek me perime

Biftek me perime

Përbërësit

300 gr biftek
1/2 gota soja sos
3 hudhra
1 lugë të gjellës sos i djegëst
1 lugë të gjellës lëng limoni
2 lugë mjalte
1 spec i kuq
1 karrotë
1 qepë

Biftek me perime

Hapat

1

Të gjitha perimet preni në pjesë të gjata, përzieni në një enë duke i zhytur në sos të sojës ku i leni të qëndrojnë rreth 1 orë.

2

Perimet i vendosni në biftek dhe biftekut ia japni formën role, përmbi ia vendosni nga 1-2 rrëmonjësë.

3

Pjesën e mbetur të sosit ia derdhni biftekun përmbi, tavën e vëni në furrë për pjekje sipas dëshirës.

4

Pas pjekjës ia shtoni përmbi pak sos të sojit dhe e shërbeni në pjata.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje